Baner

O co chodzi w heterodoksji? | 2. spotkanie z dr Adamem Rogodą

03-04-2025

Koło Naukowe Ekonomii Heterodoksyjnej zaprasza na kolejne wydarzenie cyklu z dr Adamem Rogodą 🧡
Na poprzednim spotkaniu zastanawialiśmy się, czym tak w ogóle jest ekonomia heterodoksyjna oraz czym się różni od ekonomii „mainstreamowej”. Tym razem zajmiemy się historią myśli heterodoksyjnej oraz tym, jak ewoluowała wraz z rozwojem ekonomii.
Zaczniemy od samych początków ekonomi w XVIII wieku, a skończymy na współczesności. Porozmawiamy o tym, kim byli pierwsi ekonomiści uważani za heterodoksyjnych oraz w jaki sposób krytykowali ówczesny „mainstream” 🧐
Dr Adam Rogoda wytłumaczy nam, w jaki sposób heterodoksja wpływała na główny nurt (i vice versa) w XIX i XX wieku oraz jakie lekcje z tego płyną.
Nie mogłeś_aś być z nami na pierwszym spotkaniu? ✨ Nic nie szkodzi - możesz sprawdzić prezentację w sekcji "Materiały" na naszej stronie internetowej i wpaść na kolejne seminaria z cyklu 🧡 Wydarzenia są zaplanowane tak, by były zrozumiałe nawet bez obecności na poprzednim spotkaniu.
🔸 KIEDY? W czwartek, 10 kwietnia, o godz. 18:30
🔸 GDZIE? Sala B104, Wydział Nauk Ekonomicznych UW
🔸 DLA KOGO? Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych osób
Dr Adam Rogoda jest adiunktem w Katedrze Teorii Ekonomii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Naukowo zainteresowany developmentalizmem, polityką przemysłową, w szczególności rolą państwa w procesach doganiania oraz problemami społeczno-gospodarczymi krajów Bliskiego Wschodu. Prywatnie miłośnik kolei i reforestacji.
-------------------------------
✨ Wydarzenie jest 2. spotkaniem z cyklu z dr Adamem Rogodą wprowadzającym do alternatywnych nurtów w ekonomii. Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś_aś się, „o co chodzi w tej całej heterodoksji”, a nie udało Ci się znaleźć satysfakcjonującej odpowiedzi, serdecznie zapraszamy! Spotkania są otwarte dla wszystkich uczestników_czek, niezależnie od poziomu wcześniejszej wiedzy na temat ekonomii heterodoksyjnej. Trzecie spotkanie odbędzie się w maju - zaobserwuj nas, żeby nie przegapić!