06-03-2025
Koło Naukowe Ekonomii Heterodoksyjnej zaprasza na kolejne czwartkowe wydarzenie! Ale chwila - co tak właściwie oznacza ekonomia heterodoksyjna i czym dokładnie się zajmuje? 🤔 Może stosuje zupełnie inne metody od tzw. „ekonomii mainstreamowej” albo podchodzi do gospodarki z bardziej społecznej perspektywy?
Tego dowiemy się podczas najbliższego spotkania KNEH-u w czwartek, 13 marca, o godz. 18:30, które rozpocznie 3-częściowe seminarium z dr Adamem Rogodą, który od lat interesuje się ekonomią heterodoksyjną i wprowadza do uniwersyteckich sylabusów wiele kwestii z nią związanych. Dr Rogoda opowie nam o tym, czym u podstaw jest heterodoksja, jak odróżnić ją od innych nurtów oraz dlaczego tak rzadko uczy się jej na uniwersytetach.
Kolejne spotkania w ramach seminarium odbędą się w kwietniu i maju (dokładne daty TBA) i dotyczyć będą, m. in. historii myśli ekonomicznej oraz studium przypadków, ale ich dokładną tematykę dopasujemy do preferencji uczestników_czek 🧡
Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś_aś się, „o co chodzi w tej całej heterodoksji,” jednak nie udało Ci się znaleźć satysfakcjonującej odpowiedzi, serdecznie zapraszamy! Spotkania są otwarte dla wszystkich uczestników_czek, niezależnie od poziomu wcześniejszej wiedzy na tema ekonomii heterodoksyjnej 🤩
Do zobaczenia 🧡
🔸 KIEDY? W czwartek, 13 marca, o godz. 18:30
🔸 GDZIE? Sala B104, Wydział Nauk Ekonomicznych UW
🔸 DLA KOGO? Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych osób
Dr Adam Rogoda jest adiunktem w Katedrze Teorii Ekonomii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Naukowo zainteresowany developmentalizmem, polityką przemysłową, w szczególności rolą państwa w procesach doganiania oraz problemami społeczno-gospodarczymi krajów Bliskiego Wschodu. Prywatnie miłośnik kolei i reforestacji.